Stichting Dorpsbehoud Papendrecht
Papendrecht, een dorpsgezicht waard!

Dorp aan de rivier

Drs. H.A. Visser.

Het dorp Papendrecht, vanouds een landelijke gemeente waar ieder iedereen kende, is uitgegroeid tot een plaats waarin zeer velen uit het Rotterdamse gebied zich zijn gaan vestigen.
Sedert de verschijning van de eerste druk van dit boek heeft deze groei zich nog in belangrijke mate voortgezet.
Telde Papendrecht in 1964 nog slechts 12.419 inwoners, thans 13 jaar later, is het aantal bijna verdubbeld.
Hierdoor, maar vooral ook door de sterk toegenomen industrialisering is het gezicht van Papendrecht wel in hoge mate veranderd.
Door al deze veranderingen zag Drs. Visser zich genoodzaakt, zijn boek voor de tweede druk niet slechts te herzien, doch zelfs volledig te herschrijven.
Daarom is deze tweede druk van “Papendrecht” een geheel nieuw boek geworden, waarin veel aandacht besteed wordt aan de recente ontwikkelingen in dit toch altijd nog karakteristieke Zuid-Hollandse rivierdorp.

Aan de lezer om te ontdekken wat er sinds 1977 weer in Papendrecht aan veranderingen heeft plaatsgevonden.

Nieuws

Mooie Koningsdag

28-04-2025

2025. Zonovergoten en gewaardeerde Koningsdag! Iedereen die op Koningsdag in Papendrecht ... Lees meer

Koningsdag 2025

22-04-2025

Zaterdag 26 april vieren we ook in Papendrecht Koningsdag. En hoe!! Het Oranjecomité heeft... Lees meer

Opening tentoonstelling ‘WEL GEBOGEN NIET GEBROKEN'

10-03-2025

GEDENKWAARDIGE OPENING IN MUSEUM DORPSBEHOUD TENTOONSTELLING ‘WEL GEBOGEN NIET GEBROKEN. ... Lees meer

Fotobank