G. Versteeg.
In 2005 bestond de Heerlijkheid Papendrecht 900 jaar. Dat leek ons als stichting het juiste moment om een dialectboekje uit te geven. We hebben bestuurslid en plaatsgenoot G. Versteeg bereid gevonden zo’n boekje samen te stellen.
Het dialectboekje ‘Op s’n Paopendrechs’ is een selectie van dialectwoorden en uitdrukkingen die vroeger in Papendrecht algemeen gebruikt werden. Een klein gedeelte van de Papendrechtse bevolking spreekt nog in het dialect, maar voor hoe lang nog?
Het is de moeite waard geweest het ‘Paopendrechs’ vast te leggen voor het nageslacht. Om de leesbaarheid zoveel mogelijk te bevorderen heeft de schrijver zich voorgesteld zo dicht mogelijk bij het STANDAARDNEDERLANDS (S.N.) te blijven.
Om het geheel te verlevendigen is het boekje gesierd met vele foto’s en illustraties.
Kortom, “OP S’N PAOPENDRECHS” van A tot Z!
Nieuws
ZOMERAVONDCONCERT IN MUZIEKTENT DORPSBEHOUD
22-05-2023
Op vrijdagavond 2 juni 2023 vindt het 1e zomeravondconcert van 2023 plaats in de muziekten... Lees meer
Dodenherdenking en Bevrijdingsdag.
02-05-2023
In ons land leven we al sinds 1945 in vrijheid, een vrijheid die met veel mensenlevens is ... Lees meer
IN MEMORIAM REIN PUNSELIE (31.01.1949 – 17.03.2023).
04-04-2023
Rein Punselie, secretaris van 1 juli 2019 tot en met 8 november 2022 en daarna vrijwillige... Lees meer